Maszyna do pieczenia chleba

     Je¶li nie masz czasu, by piec tradycyjny chleb a chcesz mieć zdrowe, bez konserwantów i polepszaczy pieczywo to może warto zainteresować się urz±dzeniem jakim jest maszyna do pieczenia chleba.



    Już od dawna przymierzałem się do kupna maszyny do pieczenia chleba, ale zawsze temat jako¶ się w końcu rozmył i to był mój bł±d. Dzi¶ jestem bardzo zadowolony z zakupu, którego w końcu dokonałem i jednego tylko żałuję..., że zrobiłem to tak póĽno.
Moje obawy, że będzie to czasochłonne, energochłonne, nieopłacalne finansowo okazały się błędne, bo dzi¶ mogę mieć zdrowy, bo ze zbóż orkiszu, chleb w ekstremalnie niskiej cenie i się przy tym nie narobić, bo czym jest 5-10 minut pracy polegaj±cej na wrzuceniu składników do maszyny i ustawieniu odpowiedniego programu.
Co ciekawe, jak obliczyłem, to po jakim¶ czasie wróci się sprzęt i będzie oszczędzał na każdym upieczonym bochenku chleba.

Kto¶ powie, ale to wszystko jest na drożdżach... a na zakwasie chleb jest zdrowszy. Może i tak, ale niech podniesie rękę, ten kto nie jest na emeryturze i ma tyle czasu, by piec chleb tradycyjnie, czyli zrobić/zdobyć zakwas, póĽniej o niego regularnie dbać i sprawdzać czy nie sple¶niał, następnie przygotować ciasto, co trwa około 24 godziny.
To znaczy nie, żeby¶my tyle musieli przy tym pracować, ale co chwilę należy wykonać jak±¶ czynno¶ć a następnie odczekać, np. 8 godzin co¶ dodać i poczekać jeszcze i tak od wieczora jednego aż do następnego, by móc się cieszyć swoim chlebem
Niestety nieliczni mog± się aż tak po¶więcić i wykazać samozaparciem i piec regularnie chleb dla siebie i swojej rodziny.

Pieczenie w maszynie skraca ten proces do od półtora godziny do około 3 godzin. Natomiast samo przygotowanie od 5 do 10 minut. Zatem nawet mocno zapracowani mog± mieć satysfakcję z tego, że maj± swój ¶wieży, chrupi±cy, zdrowy chleb.

Maszyna wykona za nas cał± żmudn± pracę, zadba o to by chleb miał wystarczaj±co ciepły, by mógł wyrosn±ć, zadba o wszystkie czasy, zasygnalizuje dĽwiękiem moment w którym możemy wsypać dodatki do chleba - typu siemię lniane, pestki dyni, mak czy czarnuszkę a po upieczeniu chleba znów zasygnalizuje dĽwiękiem, że robota skończona i przejdzie w stan czuwania lub podtrzymywania ciepła na godzinę, by¶my mieli ciepły chlebek, gdy w końcu podejdziemy do maszyny.

Prawda, że proste?
Dodatkowo możemy upiec piernik, chleb marchewki, chałkę, bagietki, różne rodzaje chlebów a także można skorzystać ze standardowych przepisów i je zaadoptować do maszyny.